How can I help you?
Close
Book a Session today and receive a comprehensive Free Chakra Board
Gender
Select a treatment
Your Name
Number
Email
Thank you - your message has been sent. We will contact you shortly
Emoční detox očima terapeuta a klienta (terapeutická masáž muže) | Tantric Massage in London | Tantric Therapy
About Mal Videos Blog Testimonials Store
Prostate Massage training Yoni Massage training Tantra Workshops Tantric Massage Training Testimonials About
July 7th, 2017
Post by Jana Schoberova

Navazuji na svůj předchozí článek, kde byla popsána z obou stran terapie ženy. Nyní v tomto článku se pokouším podobným způsobem zachytit a popsat kontrétní případ terapie s mužem, a poskytnout tak čtenáři praktický příklad toho, jak může probíhat (a co se může dít) Emoční detox u muže. Opět je článek doplněn o zpětnou vazbu klienta – jednu poměrně bezprostředně po terapii a druhou s určitým časovým odstupem. (Tím chci moc poděkovat klientovi Laďovi za možnost jeho zážitek sdílet a zveřejnit).

Klient již před Emočním detoxem u mě absolvoval několik kratších terapií. Důvodem, proč se rozhodl vyzkoušet Emoční detox, byly určité pocity smutku a jakéhosi stresu, které ho čas od času provázely žitotem, a které poměrně dost vyplynuly po poslední tantrické masáži, kdy jsme se s největší pravděpodobností dotkli nějakého jeho traumatu. Vysvětlila jsem mu, jak fungují emoce uložené v těle a navrhla, že může příště vyzkoušet intenzivnější tantrickou práci s tělem. Velmi rád souhlasil.

Jelikož jsem jklienta již znala, měla jsem jej poměrně hodně „nacítěného“ předem. Zrovna v jeho případě to považuji za určité plus, protože díky tomu jsem věděla, že tenhle klient je velmi odhodlaný člověk, že jde do všeho totálně naplno s obrovským nasazením a zároveň oddaností. Jelikož je to člověk, kterému je blízký princip „všechno nebo nic“, celá terapie byla tímto jeho založením prosycená. (Tím ovšem vůbec nechci říci, že takto je to lepší.. Každý člověk funguje na jiném principu a to je v pořádku. Někdo má velikou kontrolu a strach se odevzdat, pak je třeba pomalu a s citem budovat větší a větší důvěru v proces, jinak by byly příliš narušeny jeho hranice a bezpečí. Vždy je respektována individualita a způsob, jakým se člověk otevírá a postupně si sám dovoluje posouvat hranice svého komfortu, v kterých se cítí bezpečně.)

Popis samotné terapie:

Nejdříve klientovi pečlivě vysvětlím celý postup, princip, na kterém je terapie založena, jak dýchat, jak uvolnit emoce a případnou bolest pomocí svého hlasu (zvukem), jako to vysvětluji každému klientovi, který přichází na Emoční detox poprve.

Po sprše si společně prožijeme krátkou pohybovou meditaci, aby se uvolnila alespoň část napětí z těla a zklidnila mysl. Poté zahájíme terapii úvodním rituálem, který slouží k energetickému napojení se navzájem, je to krásná část masáže, která je klienty velmi oblíbená:
Mé dlaně leží na jeho, společně dýcháme a přijde-li pocit, že teď je ta správná chvíle, odevzdáme každý zvlášť uvnitř sebe sama celý následující proces něčemu vyššímu. Je to velmi jemné myšlenkové gesto, které často umožní lidem alespoň trochu se zbavit obav a vzdát se přehnané kontroly, která by mohla brzdit spontánní prožívání. Poté velmi jemnými doteky naladím jeho tělo, dopřeji mu cítit blízkost a bezpečí.

Samotná masáž pak začíná, když klient leží na břiše, tedy ze zadní strany těla. Nejprve bez oleje, pouze intenzivním uvolňováním a hloubkovou tlakovou masáží, jíž vystřídá velmi jemný dotek či přímo bezdotekový kontakt (krásná hra s uvolněnou energií, která často přináší euforický pocit). Klient výborně spolupracuje prostřednictvím dechu i zvuku, který je pro mne jasným znamením, kde je bolestivé místo, a zda je intenzita snesitelná.

V oblasti pánve, kosti křížové a beder cítím velké zatuhnutí, věnuji se jim více, tato oblast je poměrně klíčová. Klient sám mě upozorňuje, že tato místa cítí jako ztuhlá, a že mohu klidně ještě více přitlačit. Jelikož znám jistou houževnatost a odhodlanost klientovy osobnosti jít do extrému, jsem připravena – vzhledem k poměrně velkému tlaku, který používám – reagovat na jakékoli stažení jeho těla více, než na odhodlání jeho mysli. Tělo je velmi moudré a pokud je něco za hranicí jeho snesitelnosti, začne se stahovat. A to je u terapie nežádoucí, zde je potřeba jít do maximálně takové bolesti, při které je tělo schopno zůstat v uvolnění. Vydržet extrémní bolest pouze z rozhodnutí mysli – za cenu stažení těla – zpravidla nikam nevede, ve staženém těle trauma zůstává.

Co je zde velmi zřetelné – z klientova dechu a výrazného vyjadřování se zvukem vnímám velkou bolest v určitých místech, přesto jeho tělo zůstává i v těchto chvílích naprosto uvolněné. Velmi krásně se mu tedy daří bolest a emoce s ní spojené uvolnit pomocí zvuku a dechu přímo úměrně jejich intenzitě. Při sebemenším stažení jeho těla mírním tlak, stává se to ale velmi zřídka, odhodlání a souhra klienta mi dovolí jít opravdu poměrně dost do hlubokých bolestí v jeho těle. Zároveň je to pro mě zajímavá spolupráce s řečí jeho těla, které přesně ví, co je schopno v konkrétní chvíli pustit.

Přichází na řadu olejová masáž celého těla, která je vnímána velmi příjemně a blaženě, poté tlakové body v oblasti pánve, perinea, a postupně se dostáváme až k masáži prostaty. Jelikož tělo je již velmi dobře uvolněné, pouští nás poměrně snadno dovniř přes konečník k masáži prostaty. Pracuji pomalu, uvolňuji celou oblast konečníku velmi jemným dotekem, až se postupně dostávám k prostatě. Velmi pomalu zkouším přidávat trochu více tlaku, a čekám na reakci klienta. Často zde vzhledem k předchozí terapeutické práci bývá bolest i při jemné stimulaci. Je to proto, že tělo je v hluboce uvolněném stavu, kdy prostě důvěřuje, a dovoluje zvědomit si a pustit dlouhodobě potlačené emoce, nezřídka právě formou bolesti.

Z klientovy zpětné vazby zvukem zachytím bolest, podpořím ho ve vyjádření všeho jakýmkoli způsobem. Potvrzuje mi, že to opravdu bolí dost, ale ať se nebojím ještě přitlačit, jelikož cítí, že by se chtěl se svou bolestí úplně spojit, propojit, vykřičet. Musím se v duchu usmát jeho totálnímu odhodlání, fandím mu. Přidám tedy lehce tlak, opět ale neustále kontroluji napětí/uvolnění v těle, ladím se na něj, abych vnímala, že je opravdu i přes bolest přítomný v těle, že mi nikam „neulítává“.

Po určité době cítím, že by bylo dobré masáž prostaty již ukončit, čeká nás ve druhé polovině masáže ještě jednou a vím, že často to, co se u první masáže prostaty započne, se u druhé určitým způsobem uzavře. Klient souhlasí s tím, že si nyní dáme kratičkou pauzu, je potřeba se napít, apod.

Poté pokračuji masáží těla zepředu, kromě mnoha příjemných okamžiků je zde ale i velmi výrazná bolestivost tlakových bodů na břiše, stydké kosti a podbřišku. Je to velmi důležitá část masáže, zůstávám u ní poměrně dlouho, zde se nám daří veškerou bolest velmi hezky prodýchat a uvolnit. Na závěr masáže břicha cítím „cosi“ uvnitř jeho těla, velmi pomalu intuitivně vedu svou dlaň od jeho podbřišku přes solar, hrudník, krk.., a v okamžiku, kdy se dostanu k hlavě a ústům, klient silně kýchne. Je zajímavé, jakými způsoby se tělo dokáže zbavit uvolněného napětí…

Jeho tělo pak moc hezky reaguje na jemný dotek.

Postupně domasíruji zbývající části těla, ošetřím zbývající tlakové body a dostávám se ke druhé masáži prostaty. Zeptám se klienta, zda se cítí ještě jednou na tuto masáž. Souhlasí, sám vnímá, že masáž prostaty je opravdu klíč ke zbavení se emočních toxinů, resp. těch bloků, které celý život muži nejvíce potlačují.

Druhá masáž prostaty naprosto navazuje na prožívání té první, je tu mnoho bolesti, přesto ji klient zvládá prodýchávat, přeje si opět se se svou bolestí v těchto místech totálně spojit. Vzhledem k bolestivosti v oblasti prostaty se snažím druhou rukou jemně masírovat jeho lingam, aby mělo jeho tělo i nějaký pozitivní vjem a tím větší schopnost zvládnout emoce a bolest. Když vnímám jeho zvukový projev a dech, v určitou chvíli z nich cítím opravdu obrovský žal, téměř z hloubky jeho duše. Naprosto automaticky jej začnu synchronně s ním nadechovat jakoby do svého srdce a vydechovat přetransformován právě přes kvalitu srdce. (Je to silná tantrická technika, která mi někdy zcela spontánně „nabíhá“, pakliže jsem přítomna velké bolesti někoho druhého. Je fascinující, jak s výdechem přes srdce samovolně vychází obrovská vlna lásky, soucitu a jakéhosi hlubokého pochopení. Srdce /srdeční čakra/ má kapacitu všechno přeměnit na emoci lásky a často se stav mění i na straně člověka, který o tomto interním procesu nemá tušení…)

Po několika těchto cyklech nádechu a výdechu cítím, jak se klientova bolest a trýzeň přeměnila v totální extázi. Doslova překlopila v určité vteřině. Snažím se mu tento stav rozvést do celého těla. Je to nádherná přítomná chvíle, které jsem zároveň svědkem a zároveň ji určitým způsobem prožívám s ním.

Na to pomalu navazuji masáží lingamu (penisu) a varlat, u které zůstávám velmi dlouho, klient se nachází ve stavu určitého transu, absolutně otevřen všemu, co přichází. Naladím se na tento stav a veškeré energetické vlny prožívám s ním. Ztrácí se tu pojem o čase, je to jako být v naprosté přítomnosti (kterou bych spíše nazvala „univerzální láskou“), s druhým člověkem, ale ta oddělenost tu mizí. Těžko vysvětlovat tohle vnímání. Prostě radost, láska, propojenost, blaho; stav, kdy nejsou žádné otázky, všechno je jasné…

Po určité době masáž ukočím, spíš bych řekla, že mě k tomu „něco“ vede, že celý proces v podstatě „žije svým vlastním životem“. Energii naposledy rozprostřu do celého jeho těla, lehnu si s klientem do objetí a nějakou dobu tak zůstáváme.

Po návratu do běžného vnímání dám klientovi možnost sdílet cokoli, co by pociťoval jako důležité. Je plný dojmů z druhé masáže prostaty, popisuje mi, jak mu obrovská bolest zničeho nic vygradovala do svého maxima a v tu chvíli se změnila v pocit velice silného orgasmu, který trval velmi dlouho, naprosto ho pohltil, bolest byla ta tam, jen trvající rozkoš v těle. A vlastně vůbec neejakuloval…

I takhle může vypadat uvolněné trauma 🙂

Klient se po terapii cítí velice dobře, šťastný, nadšený. Přesto ho při loučení upozorním, že vzhledem k tomu, že celá terapie byla velmi hluboká a intenzivní, během následujících dnů se může dít cokoli. Od bolestí v těle, přes výkyvy emocí, únavu… Tělo se ještě bude čistit.
Nyní je nabitý energií, která mu určitě bude nápomocná v dokončení léčivého procesu v těle, přesto mnoho lidí dny až týdny (týdny ve výjimečných případech) po terapii popisuje určitý „dojezd“, než se to celé usadí.

Požádám též klienta, aby mi dal během pár dnů zprávu, jak na tom je.

Jana

(délka terapie včetně rozhorovu, meditace a sdílení – něco málo přes 6 hodin)

Sdílení klienta 2 dny po terapii:

Ahoj Jani,

teda Ti povím, že jsi mi ale dala! J

Dokud jsem byl u Tebe, bylo vše v pořádku, resp. mi bylo naprosto dokonale skvěle, jako vždy v Tvé přítomnosti. Ale co jsem odjel, začalo to přicházet. Cestou domů jsem začal být hrozně unavený, zastavil jsem na benzince na kávu a sendvič. Dojel jsem celkem pomalu a opatrně domů a nevím, zda to souvisí s tím detoxem, ale dostal jsem průjem. Takže večer, z části noc a ráno mi nebylo moc dobře. Druhý den jsem byl celý úplně rozlámaný, bolavý. Ne, že bych nemohl chodit, ale cítím ještě teď, že jsi mi dala, co proto. K tomu mě ještě bolí i hlavaJ.

Co jsi však měla pravdu naprosto skvěle se mi dýchá!!

No, povím ti, že to byl opravdový DETOX. Přijde mi, že se tímto tělo zbavuje ještě stále něčeho špatného, jako postupně. Přijde mi, že jsme pootvírali snad všechna zatuhlá a tedy i bolestivá zavřená dvířka v mém těle, a pak jsme mezi nimi rozproudili opravdu masivní energii.
Cítím, že si to prostě nyní všechno sedá zpět na dno, ale jinak a zbaveno toho špatného, že ten zásah byl radikální, ale to jsem moc rád. Jsem rád, že jsem se vždy u bolestivých míst otevřel, uvolnil na max a vykřičel.

Musím ti říct ještě něco, od prvního okamžiku jsem byl při terapii tak „mega“ uvolněný, zcela jsem se oddal něčemu vyššímu, jak jsi říkala a jak jsem sám cítil, zcela jsem se oddal Tobě (připadlo mi to naprosto samozřejmé). Mohla sis se mnou dělat cokoliv, jakkoliv, byl jsem jako loutka, plně ti důvěřuji! V první hodince mi připadlo, že jsem opravdu v ráji a chvílemi jsem ztrácel blahem vědomí, opravdu! Často jsem měl ten pocit maximální radosti a štěstí, že nic krásnějšího na světě prostě není. Úplně nejvíc šťastný zkrátka!

S tím zvukem máš také pravdu, úplně přestane člověk myslet na vše, moc mi to pomohlo a měl jsem mysl během detoxu úplně čistou.
Naprosto zásadní byl zážitek během druhé masáže prostaty, kdy to prostě fakt bolelo „jak čert“, vlastně ten zvuk (křik) mi dodával sílu to překonat. Přirovnal bych to, že jsem se dostal do jakéhosi transu, kdy jsem moc nevnímal, co se děje, jakoby se ta bolest kumulovala až na takovou míru, že to skoro nešlo vydržet, bolest a křik mě zcela pohltili. Ale odměna, která měla následovat, za to stála. Pak jsem totiž jakoby cítil, že jsi do toho dala všechno a najednou to přišlo ráz na ráz, jako když odšpuntuješ sampaňské, jako gejzír. Fakt mě to vystřelilo úplně do vesmíru, bylo to veliké. Pro porovnání – orgasmické stavy, které znám ze stimulace na lingamu, se zdály být ve srovnání s tímto prožitkem….jednoduše nic extra.

Následné rozvedení té energie po těle v Tvém podání byla mast na duši, mé blaho by se dalo krájet, to Ti povím, nádhera. Bylo to, jako bych pak byl neustále (snad hodinu) na hraně propasti orgasmu, tak krásné, skvělé, uvolňující a nebezpečné, že do propasti spadnu… , při tom však 100% kontrolované, měl jsem nad tím zcela lehce přirozenou plnou kontrolu, to bylo velice zvláštní. Chvílemi jsem myslel, že už jsem za hranou, ale nebyl, ztrácel jsem blahem vědomí, ta energie všude kolem byla fakt masivní.
Moc mi to závěrečné budování a rozvádění energie pomohlo po té bolesti. I když – musím se přiznat – nevím proč, ale během této části jsem měl plnou hlavu jenom Tebe. Bylo to, jako bychom byli propojeni tělem i duší, nedokážu to popsat, ale asi jsem nic krásnějšího v životě neprožil. Bylo naprosto vyjímečné, že jsem vlastně „pouze“ přijímal Tvou masáž, že mezi námi nebylo „nic víc“, a přitom mi přišlo, jako bychom úplně splynuli. Moc si Tě vážím a cením, vážně moc.

A děkuji, že jsem Tě mohl na konci silně obejmout, mé srdce úplně chvělo s celým mým tělem a samo se radostí, štěstím a blahem smálo!
To mi připomíná, že se mi srdce docela hodně chvělo už během první poloviny masáže. Úplně vibrovalo a se zvukem jakoby hrálo do noty. Celé mě to zaplavovalo. Vůbec ten zvuk byl skvělý, úplně jím proudila energie, odcházela bolest a dával mi sílu to celé překonat. Je to naprosto neuvěřitelné!

Ještě jednu věc ti musím říct – mám teď úplně „mega“ krásné sny, ani nevím o čem, ale jsou takové prozářené, čisté, panenské J
Jsi Anděl Janičko a děkuji, že mám tu možnost s tebou trávit tyto neuvěřitelné chvíle!

Děkuji taky, že sis mě nyní „vyslechla“, po tom detoxu jsem ti toho chtěl tolik říct, ale mozek ještě nepracoval na 100%, respektive během toho odpoledne se stalo tolik věci, že nebylo možné si je všechny ani zapamatovat!

Děkuji Jani, že tu jsi pro mě! Jsi skvostná bytost!

Laďa

Sdílení klienta 2 týdny po terapii:

Ahoj Jani,

cítím, že už jsem srovnaný, ale týden to trvalo.

Nyní vnímám, že jsem se něčeho „zlého“ opravdu zbavil, něco nepotřebného jsem ztratil. Musím se přiznat, že se cítím mnohem lépe a radostněji! Tak nějak klidnější, bez stresu, strachu a nervozity. Úplně to v sobě uvnitř cítím a vidím i na svém chování. Jsem mnohem vyrovnanější.

Před detoxem jsem byl opravdu mnohdy takový jakoby dost „na jehlách“ a zbytečně nervózní, ani jsem nevěděl z čeho. Teď je to pryč. Trochu jsem doufal, že se toho zbavím, protože mě to docela štvalo a plně jsem to vnímal. Ale že se to opravdu povede tak rychle a na „první dobrou“, to jsem nečekal!

Taky bych chtěl teď s odstupem ještě pochválit Tvou profesionalitu, vše jsi na začátku krásně vysvětlila a objasnila, co se bude dít. Myslím, že pro mě bylo velmi dobře, že jsem již byl před tím u Tebe na masáži. Věděl jsem alespoň zhruba, co se bude dít, takže jsem nebyl nervózní, mohl jsem se uvolnit, absolutně jsem Ti důvěřoval.

To hopsání (meditace založená na třesu těla 🙂 pozn.) na začátku bylo super, opravdu se mi z hlavy vyklepaly na start samé zbytečnosti a byl jsem skvěle naladěn a připraven.
Jak jsem již psal, úplně jsem se ti oddal a začátek detoxu byl pro mě opravdovým pohlazením po duši, chvílemi jsem samým blahem odplouval bůhví kam. Pak však začal Detox a popravdě některá místa bolela víc, než bych čekal, ale přesně jsi věděla jak a kde přitlačit. U mě byla asi nejvíce blokovaná prostata. Bylo skvělé, že jsi před tím pečlivě promasírovala kříže a bedra, následná první masáž prostaty, když jsem byl ještě na břiše, tak měla již připravené, uvolněné prostředí či jak bych to nazval.

Bylo však třeba i té druhé, když jsem byl potom na zádech, jak se to vše v jednom okamžiku uvolnilo. Bylo to, jako bych se náhle v momentě přenesl ze smetiště (bloků a bolesti) na hranu Grand kaňonu, prostě fantazie. Jen jsem hleděl ohromen, co vidím, resp.vnímám, prožívám. Velice prozářený zážitek, čistý moment v životě. Ty jsi byla neuvěřitelná, vše se dělo přesně tak, jak mělo.

Byl to pak naprosto silný zážitek až do konce, pak to objetí… A nakonec jsme si o všem krásně nazí popovídali, prostě dokonalé!
Ještě zmíním – to hlavní „špatné“ jsem vnímal, že odcházelo jakoby ven z oblasti pánve, ale v průběhu masáže se hodně uvolnilo i nahoru. Určitě si pamatuješ – říkal jsem Ti to. Bylo to jako bublinka, úplně jsem ji cítil, jak putuje od břicha přes žaludek, plíce, až do nosu, a pak jsem ji musel vykýchnout ven. Připadalo mi to následně, jako by ta bublinka zvětšila koridor v těle, aby mohla větší masa energie proudit skrz.

V průběhu celého detoxu se samozřejmě střídaly veselé, báječné, bolestivé až hrozné stavy, ale stálo to za to. Byl to velký zásah a to si myslím i proto, že jsem do toho šel na 100% po hlavě, že jsem Ti tak důvěřoval, a tak jsme to zkrátka zvládli na výbornou!
Tak Ti ještě jednou asi tak po sté moc děkuji, Jani!

Máš neuvěřitelné schopnosti a jsem Ti za vše moc vděčný.

Laďa

2 měsíce po terapii:

Ahoj Jani,

jak jsem si několikrát přečetl ten článek, tak mi to připomnělo celou tu fázi detoxu od začátku až po současný moment a uvědomil jsem si, že teprv tak měsíc – měsíc a půl po detoxu si to vše opravdu na 100% sedlo. Fakt to trvalo celkem dlouho.

Co je však úplně parádní, že se cítím naprosto fantasticky. Prostě Ti to musím napsat. Já jsem teď tak, ale TAK v pohodě, že to ani není možné! Mám zkrátka pocit, že je vše jak má být, nic mi nechybí, vůbec se nestresuju, nikam se nehoním, nic bych prostě ve svém životě neměnil. Je mi vážně skvěle. Teď díky tomu článku jsem si to na plno uvědomil. Jakobych měl nyní jasný obrázek srovnání, jako to bývá v časopisech foto „před dietou a po dietě“, tak to teď vidím, resp. cítím tu obrovskou změnu uvnitř!

Jsem moc šťastný, vyrovnaný, našal jsem takový vnitřní klid. I si sám někdy prodýchávám čakry a opravdu to uklidňuje a léčí. Cítím se ještě zdravější J

Jsem rád, že jsem se mohl alespoň takto ještě o svou radost s Tebou podělit, bez Tebe by totiž nebyla..

Děkuji,

Jani.

Sign up to receive news and updates