How can I help you?
Close
Book a Session today and receive a comprehensive Free Chakra Board
Gender
Select a treatment
Your Name
Number
Email
Thank you - your message has been sent. We will contact you shortly
Vláďa -Re | Tantric Massage in London | Tantric Therapy
Treatments for women Treatments for men Tantric treatments for Couples
About Mal Videos Blog Testimonials Store
Treatments Yoni Massage Workshops Training Testimonials About

Ahoj Renato,
Absolvoval jsem Tvojí Detox.masáž a rád bych z ní sdílel některé dojmy …. Už v úvodu masáže při sezení, bylo pro mne užitečné, že jsi mi pomohla upřesnit a ujasnit hlavní smysl ošetření. Měl jsem v hlavě trochu zmatek.
Motiv lepšího kontaktu se svým tělem, díky většímu prociťování, byl sice pro mne dobrým důvodem, proč na tento druh masáže absolvovat, ale měl jsem zároveň i trochu obavu, jak budu zvládat případnou bolest, na kterou jsem velmi citlivý.
Domluva před masáží, o jednoduchém způsobu komunikace k případným reakcím mého těla, mi pak v průběhu seance též dost ulehčila, a i ke zbavení se zbytečných obav (např.: z prožívání případné bolesti)
V samotném procesu probíhajícího ošetření mne pak překvapila okolnost, že jsem pociťoval bolest v některých místech těla tam, kde jsem ji vůbec nepředpokládal a ani netušil že by se tam mohla ozývat.
Po masáži jsem sice cítil mírnou únavu,ale ta však ustala za poměrně krátkou dobu.
Nyní se cítím čile, svěží, skoro euforicky. Což pro mne mimo jiného znamená, že kamarádům i známým masáž Hloubkového emocionál. čištění velmi rád doporučím. Ještě jednou díky.
Měj pěkné dny.

*******************************************************************

Hi Re, I have received the Emotional Detox massage from you and I would like to share some impressions..
It was helpful for me that you were willing and able to answer my questions before we started the massage. I was a bit confused about things and at first, I wanted Sensual Tantric massage.
My intention was to gain a better connection to my body, by making my body more sensitive and conscious. And it was quite a good reason for me to choose this type of massage. Yet, I was also afraid, how I can handle pain if it occurs. And I felt much safer when we agreed beforehand simple signals how I could control the pressure and when painful.
During the treatment, I was surprised that I felt pain in areas I would not expect and all the time, I was in meditation, completely in my body and enjoyed its reactions and signals of aliveness.
After the therapy, I felt a bit tired, like after a workout, but it went away quite quickly.
Now, I feel fresh almost euphoric and still grounded which means I will certainly recommend the Emotional Detox Therapy to my friends. Many Thanks….

MEET YOUR TANTRA TEACHER

Mal
Mal Weeraratne is a certified Tantra Educator founder of Tantric Journey – School of Healing and Awakening and author of Emotional Detox through bodywork. Mal is a British pioneer of emotional release through bodywork, with over 20 years experience, treating over 3000 clients from all walks of life from the UK, USA, Europe and Asia.

Mal has developed Tantric Journey a healing and awakening technique based upon the ancient principles of Tantra and Tao in conjunction with ground-breaking Western knowledge; to create a powerful and transformative form of therapy that is capable of releasing trauma at a cellular level within the body.

Enquire
Sign up to receive news and updates