How can I help you?
Close
Book a Session today and receive a comprehensive Free Chakra Board
Gender
Select a treatment
Your Name
Number
Email
Thank you - your message has been sent. We will contact you shortly
Ondrej -Re | Tantric Massage in London | Tantric Therapy
Treatments for women Treatments for men Tantric treatments for Couples
About Mal Videos Blog Testimonials Store
Treatments Yoni Massage Workshops Training Testimonials About

Relaxační a tantrickou masáž miluji a v posledních letech si dopřávám alespoň jednu do měsíce. Velmi ovšem záleží, do čích rukou se svěřím. Nejde přitom jenom o osobu masérky, aby mi byla sympatická a abych se jí dokázal upřímně otevřít a obnažit své nitro. Nejde ani pouze o její zkušenosti, aby svoji práci odvedla opravdu zručně a s citem. Co mě zajímá a myslím že to dokáží z každého vycítit, je jeho životní postoj, zda je opravdu v souladu s autentickými principy tantry a zda je daný člověk dokáže promítnou i do své masáže.
Renatka splňuje všechny tyto předpoklady. Nejen že je sama o sobě okouzlující a její doteky ve mne dokáží otvírat stále nové a nové netušené vnitřní světy, ale při setkání s ní vždy čerpám i z její moudrosti a tantrické zkušenosti. Je to žena zasvětitelka, která mne toho mnoho naučila. A to nemluvím jen o práci se svými energiemi (sublimace sexuální energie například), ale i o životním směřování a schopnosti vyrovnávat se s různými překážkami a ne tak šťastnými obdobími. Setkání s ní bych mohl přirovnat k návštěvě osvěžující oázy, kdy se vám projasní mysl a vy najednou víte, jakým směrem se vydat dále. Jako někdo nový, proměněný. Doufám, že masáží s Renatou bude opravdu ještě hodně.

*******************************************************************

I love massages and I have had at least one each month for several years. To me, it really matters, who looks after me. It is not only that if I like the masseuse, I am able to open my soul and trust her. Not only I appreciate her experience and that she is able to do her job well but also her empathy. What is very important for me, and I think I have a good sense of it, is her attitude to the life, and if she lives according to authentic principles and whether the person is able to include them into the therapy.
Re contributes all of that. She is not only charming and her touches are able to open new and new hidden worlds in me. But also and always when I meet her, she enriches me by her wisdom and experience. She has inspired me a lot. I don’t mean only the work with the energies (e.g. sublimation of energies) but also with her views on life and the way how she deals with obstacles and with not so easy situations. The meetings with her, I could even relate to a visit to a refreshing oasis when your mind gets cleared and you suddenly know where to go to continue and you go as someone renewed, someone changed. I hope that I receive many massages from her also in the future.

MEET YOUR TANTRA TEACHER

Mal
Mal Weeraratne is a certified Tantra Educator founder of Tantric Journey – School of Healing and Awakening and author of Emotional Detox through bodywork. Mal is a British pioneer of emotional release through bodywork, with over 20 years experience, treating over 3000 clients from all walks of life from the UK, USA, Europe and Asia.

Mal has developed Tantric Journey a healing and awakening technique based upon the ancient principles of Tantra and Tao in conjunction with ground-breaking Western knowledge; to create a powerful and transformative form of therapy that is capable of releasing trauma at a cellular level within the body.

Enquire
Sign up to receive news and updates